Zastanawiasz się nad tym, jakie zalety może przynieść stosowanie grzybów psylocybinowych? Chcesz wiedzieć, dlaczego grzyby psychodeliczne cieszą się popularnością? Jakich efektów możesz się spodziewać? Poniżej znajdziesz garść podpowiedzi, które pomogą Ci przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu!
Podstawowe informacje na temat grzybów halucynogennych
Przymierzasz się do spożywania grzybów psylocybinowych?
Growkit Golden Teacher - co zawiera?
Poznaj bliżej psylocybinę
Oto psychiczne i fizyczne efekty przyjmowania grzybów halucynogennych
Podstawowe informacje na temat grzybów halucynogennych
Inna, potoczna nazwa tych grzybów to "grzyby halucynki". Występują one w naturalnym środowisku, a ich spożycie powoduje wywołanie zmian w myśleniu i nastroju. Za to działanie odpowiada zawarta w nich psylocybina. Gdy jest przyjmowana, dochodzi do jej przeobrażenia w psylocynę, która jest już przykładem substancji chemicznej o działaniu psychoaktywnym. Jest ona znana od dawna i powszechnie stosowana w różnego rodzaju rytuałach. W ostatnim czasie także współczesna medycyna prowadzi badania nad tą substancją w ramach badań klinicznych. Zgodnie z nimi, psylocyna może pomóc w niwelowaniu zaburzeń o podłożu psychicznym lub emocjonalnym. Prowadzono także badania nad pacjentami chorującymi na raka, którzy borykali się z odczuciem pustki egzystencjalnej, stanowiącej efekt uboczny choroby.
Przymierzasz się do spożywania grzybów psylocybinowych?
Badania sugerują, że zawarta w grzybach psylocybina może doprowadzić do zintensyfikowanych emocji, głębszych doświadczeń wewnętrznych oraz mocniejszego poczucia kontaktu ze światem zewnętrznym.
Warto też wspomnieć o wynikach najnowszych badań, zgodnie z którymi psylocybina może też wykazywać pozytywny wpływ na niwelowanie objawów depresji, lęku oraz innych schorzeń o podłożu psychicznym, w tym np. zespół stresu pourazowego.
Nie należy jednak oczekiwać, że takie "magiczne grzybki" będą w stanie wyleczyć z wszelkich dolegliwości o charakterze emocjonalno-psychicznym. Każde doświadczenie po spożyciu psychodelików może być inne - każdy organizm będzie inaczej reagował na działanie grzybów halucynogennych. Zachowanie ostrożności jest zatem koniecznością! Nie jest to zachęta do brania substancji psychoaktywnych.
Growkit Golden Teacher - co zawiera?
Decydując się na zakup takiego zestawu można spodziewać się nie tylko grzybni, ale także torby z filtrami powietrza oraz spinaczy do papieru - nie można ich jednak używać do hodowli. Golden teacher jest popularną odmianą gatunku jako Psilocybe cubensis i należy do rodziny pieczarkowców. Jest gatunkiem grzyba psychodelicznego. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że został odkryty na początku XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych.
Uprawa Golden Teacher jest jak najbardziej możliwa dla początkujących mykologów - ale jest w pwełni zakazan polskim prawem. To wyjątkowo wdzięczna odmiana, która nie wymaga od hodowcy ani dużego zaangażowania, ani specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Należy jednak przy tym kategorycznie zaznaczyć, że uprawa w Polsce jest prawnie zakazana.
Poznaj bliżej psylocybinę
Psylocybina, która jest zawarta m.in. w Golden Teacher może spowodować, że ludzki umysł wchodzi w psychodeliczny stan, podczas którego można odczuwać niemal mistyczne przeżycia. Ten organiczny związek chemiczny w naturalnych warunkach występuje w setkach odmian grzybów psylocybinowych, w tym także w Golden Teacher. Ta substancja podnosi poziom serotoniny w mózgu, jak również może usprawniać czynności percepcyjne.
Do przyjęcia psylocybiny nie jest potrzebne posiadanie skierowania ani recepty. Oregon jest przykładem stanu, który zalegalizował ten środek. Uprawa grzybów typu Golden Teacher jest w Polsce zakazana, jednak możliwa jest obserwacja grzybni w warunkach laboratoryjnych.
Oto psychiczne i fizyczne efekty przyjmowania grzybów halucynogennych
Warto teraz przyjrzeć się temu, jakich rezultatów można oczekiwać w ramach przyjmowania grzybów halucynogennych. Podzielmy je na efekty fizyczne i psychiczne. Do tych pierwszych można zaliczyć bóle głowy, rozszerzone źrenice, poczucie osłabienia, ziewanie lub mdłości. Może też wystąpić przyspieszenie tętna, ciśnienia krwi oraz temperatury.
Z kolei do zmian w psychice zalicza się takie aspekty jak zaburzone odczuwanie upływającego czasu i rzeczywistości. Kolejne zniekształcenia to halucynacje zarówne te słuchowe jak i wzrokowe. Mogą też pojawić się ataki paniki, stany psychotyczne, paranoja czy nerwowość.
Potrzebne są dalsze badania nad długoterminowymi, trwałymi skutkami ubocznymi grzybów halucynogennych, ale doniesiono, że użytkownicy mogą doświadczyć długotrwałych zmian osobowości, a także nawrotu przebytych doznań długo po zażyciu grzybów.
Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci podstawowych informacji na temat grzybów halucynogennych, w tym także Golden Teacher. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie można zarejestrować większe zainteresowanie wszelkiego rodzaju naturalnymi metodami leczenia i suplementacji, można oczekiwać intensyfikacji badań nad takimi substancjami. Jest to zatem wdzięczny temat do obserwacji.